Fratele unui cunoscut medic din județul Gorj a murit la o zi după ce i-a fost administrat vaccinul anti-Covid. Bărbatul avea 46 de ani, relatează Realitatea PLUS.
Colegii au chemat ambulanța, iar echipajul medical l-a resuscitat câteva zeci de minute, până ce bărbatul și-a revenit.
L-au dus totuși la Unitatea Primiri Urgențe (UPU) a Spitalului Județean pentru investigații. Acolo, însă, după aproximativ 12 ore, bărbatul a făcut un alt infarct care i-a fost fatal. Colegii acestuia nu ştiau să fi avut probleme cardiace.
Potrivit presei locale, medicii încearcă să afle acum dacă cele două infarcte suferite de bărbatul în vârstă de 46 de ani ar avea legătură cu vaccinul anti COVID-19 pe care tocmai îl făcuse.
De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent au mai existat câteva cazuri de morți cel puțin suspecte, înregistrate la scurt timp după vaccinarea anti-Covid. Vorbim despre cel al unui cadru medical de la Sanatoriul Balnear și de Recuperare, din Mangalia, care a suferit un infarct la două zile după ce a fost imunizat cu vaccinul anti-Covid. Acesta a manifestat dureri toratice puternice, iar medicii sosiți la fata locului nu au mai putut face nimic în cazul său. Se pare că bărbatul era cunoscut cu afecțiuni cardiace, cazul fiind prezentat în media pe 8 ianuarie.
Ulterior, pe 8 februarie a fost prezentat un alt caz. Vorbim de data aceasta despre un profesor universitar din Oradea, care a murit la două săptămâni după prima doză de vaccin anti-covid de la Pfizer. Medicul Valeriu Gheorghiță, coordonatorul campaniei naționale de vaccinare anti-Covid, a susținut însă că moartea profesorului din Oradea nu a avut nicio legătură cu vaccinarea, ci cu o ruptură de aortă.
Citește și:
”Trădătorii din guvern cu spus că vor închide minele și termocentralele, dacă așa e ordinul!”
Diana Șoșoacă anunță o nouă Revoluție pe 7 martie. ”Românii nu mai suportă restricțiile și o nouă stare de urgență” declară senatoarea
Obligativitatea purtării măștii înseamnă interzicerea accesului la spațiul public, adică arest pentru cei care nu pot purta masca
Ca la noi la nimeni! Jandarmii au săltat polițiștii și i-au băgat în dubă
-
Doctor microbiolog: ”Testul de Corona nu are nicio validitate”, afirmă profesorul Stefan Lanka
-
900 de milioane de doze de apă chioară pe post de vaccin anti-apocaliptic. Frauda covid merge mai departe
-
Christian Perronne, șef departament boli infecțioase: „UE vrea să fie raportate cât mai multe teste pozitive posibil. Logica este să vă sperie”
-
Universitatea Oxford dă verdictul final: ”Numărul îmbolnăvirilor de covid este fals!”, relatează BBC
-
Nimeni nu a murit de coronavirus, este concluzia medicilor patologi din Elveția, Franța, Germania, Italia și Spania
-
Senatorul Scott Jensen a declarat că COVID-19 este doar o gripă și că numărul deceselor este fals
Urmariti-ne pe OficialMediaChannel
Citește și:
Asistent de la UPU Piatra Neamț, mort după ce a fost vaccinat deși avea simptome de Covid
Relansarea partidului Pro România – Adrian Țuțuianu
Mucii de Wuhan de la presupunerea rezonabilă la cauza coincidentă. Test de inteligență pentru idioți
Cristian Tudor Popescu: Domnul Cîțu poate fi cel mai important premier din istoria post-decembristă a României. Dacă face ceea ce a spus că are de gând să facă, asta va fi
Ultimele știri:
Care este orașul imun la coronavirus. Studiul efectuat a dovedit o imunitate de lungă durată
Condiții de susținere a examenului de admitere în școlile de subofițeri jandarmi
Tragedia de astăzi aduce semne de întrebare. Copilul mort la școală trebuia să poarte mască?
Dispar salariile de mii de euro din sistemul bugetar. Ce instituții publice sunt vizate
Declarații:
Dezvăluiri șoc: Legal nu există decese DE covid. Cel mai mare criminalist român numește pandemia ”o înțelegere între oameni particulari”. ”Pe profesorul Butoi nu-l poți prosti. Punct.”
Decizie de urgență! Autoritățile au oprit rapelul Pfizer după ce 46 de rezidenți ai unui azil din Spania au decedat după vaccinare
Life Style:
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
„Atmosfera sfârșitului unei domnii”: Gheorghe Piperea asupra moțiunii de cenzură împotriva lui von der Leyen
Furtună devastatoare în Sinaia: Vântul a smuls acoperișuri, a doborât copaci și a blocat traficul
Partidul AUR a fost amendat cu 25.000 de euro pentru nerespectarea datelor cu caracter personal
Un ciclon mediteranean ar putea lovi România și Bulgaria dupa data de 9 iulie
Sinteza zilei. Cele mai importante evenimente naționale și internaționale, 3 iulie 2025
Feribot scufundat în Bali, Indonezia. La bord se aflau 65 de persoane, 6 oameni au murit
SPIRITUALITATE
Povestea incredibilă e medicului Ioan Boilă. Cum a reușit să trateze gratuit mii de oameni încă din anii 90
Sfaturi de viață de la Dr. Ioan Boilă: „Omul nu e doar un trup bolnav, ci un suflet care suferă”
Cum poți purifica energiile din locuința ta pas cu pas?
Proverbe japoneze. Fără oameni simpli, nu există oameni mari
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Cum influențează stresul sănătatea mintală și fizică?
De ce scade producția de colagen odată cu înaintarea în vârstă și cum poți contracara acest proces
Cum te poate ajuta masajul feței și al gâtului în prevenirea bolilor neurodegenerative precum Alzheimer
Tratamente complementare și remedii naturale în sprijinul celor care luptă cu cancerul
Ziua Internaţională de Luptă Împotriva Abuzului şi Traficului Ilicit de Droguri
”O spun clar și ferm: toleranță zero pentru fraudarea concediilor medicale!”
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
“Fermierii au dreptul să fie parteneri egali, nu să fie simpli executanți ai unor directive europene!”
Sadova Veche devine gazda unei experiențe gastronomice autentice, cu un producător susținut de „Produs în Banat”
Tentativă de fraudă online în numele Societății de Transport Public Timișoara