Published On: vin, ian. 25th, 2019

DJST HUNEDOARA va premia pe cei mai buni sportivi ai anului 2018

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret a dat publicităţii listele de pe care se vor desemna cei mai buni sportivi ai judeţului Hunedoara în anul 2018, precum şi a antrenorilor acestora.

”Ca şi în anii precedenţi, se vor întocmi clasamente separate la disciplinele olimpice şi la disciplinele neolimpice”, a declarat  Lorincz Szell, directorul DJST Hunedoara.
Din cei mai buni sportivi şi antrenori din judeţ,  se vor alege premianţii anului  2018.

DISCIPLINE OLIMPICE

Sportivi (11 nominalizaţi):

Denisa Golgotă – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Ana Maria Ocolişan – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Florentina Marincu Iusco – atletism, LPS Cetate Deva
Ane Marie Brebinariu – judo, SCM Deva
Bianca Prodan – judo, SCM Deva
Răzvan Andrei Deliu – atletism, SCM Deva
Luminiţa Boroş – tir cu arcul, SCM Deva
Alexandra Elena Chiş – lupte libere, CSŞ Petroşani
Mihai Lazăr – atletism, CSŞ Hunedoara
Cosmin Petre Gârleanu – box, CS Hunedoara
Alexandra Geanina Rache – taekwondo WTF, CS Ştiinţa Petroşani

Antrenori (13 nominalizaţi):

Nicolae Forminte – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Liliana Cozma – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Florin Cotuţiu – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Adela Popa – gimnastică artistică, LPS Cetate Deva
Nicolae Alexe – atletism, LPS Cetate Deva
Mugurel Viorel Ciuşcă – judo, SCM Deva
Ramona Enache – judo, SCM Deva
Florin Bucur – atletism, SCM Deva
Viorel Habian – tir cu arcul, SCM Deva
Gigi Puşcă – tir cu arcul, SCM Deva
Gheorghe Răducu – lupte libere, CSŞ Petroşani
Ilie Captari – box, CS Hunedoara
Claudiu Moldovan – taekwondo WTF, CS Ştiinţa Petroşani

DISCIPLINE NEOLIMPICE

Sportivi (22 nominalizaţi):
Anamaria Gherghel – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Ana Maria Rizescu – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Mariana Lică – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Adriana Rus – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Răzvan Vornicu – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Lucian Purice Szel – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Marius Stoenică – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Daniel Popovici – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
David Lică – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Darius Pufu – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Robert Hoca – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Raul Pobirci – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Andra Kovaci – taekwondo ITF, ACS Cristal Haţeg
Cosmin Gabriel Pârva – kempo, CS Fujin Vulcan
Mihai Martinesc – karate SKDUN, Champions Karate Do Deva
Florentina Andra Daneliuc – karate WUKF, CS Heian Deva
Oana Emanuela Tomiuc – karate WUKF, CS Heian Deva
Diana Maria Tatoiu – karate WUKF, CS Heian Deva
Victor Ion Kuţaba – karate WUKF, CS Heian Deva
Mihai Alin Popa – gimnastică aerobică, LPS Cetate Deva
Flavia Sebastiana Sentea – gimnastică aerobică, LPS Cetate Deva
Anda Avram – karate WUKF, Palatul Copiilor Deva

Antrenori (7 nominalizaţi):

Dima Druncea – fotbal-tenis, CS Comexim Lupeni
Cosmin Oprescu – taekwondo ITF, ACS Cristal Haţeg
Radu Florin Mârza – kempo, CS Fujin Vulcan
Oana Emanuela Tomiuc – karate WUKF, CS Heian Deva
Dorel Gârbău – karate SKDUN, Champions Karate Do Deva
Mădălina Susan – gimnastică aerobică, LPS Cetate Deva
Georgeta Lavinia Flavia Cosma – gimnastică aerobică, LPS Cetate Deva

Distribuie acest articol Oficial Media
Share
comments

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.

Totul despre lume, totul despre tine – cine esti, ce vrei, ce faci!

ROMANIA CULTURAL

OFICIAL MEDIA

Pentru un corp sanatos

YouTube Oficial Media

Info Targoviste Complex

Pin It