" /> Fotbal la Complexul Turistic de Natație Târgoviște | Oficial Media
Published On: mie, sept. 6th, 2017

Fotbal la Complexul Turistic de Natație Târgoviște

Ieri, 5 septembrie, a debutat campionatul de fotbal la Complexul Turistic de Natație. Această competiție se desfășoară în cadrul Zilelor Cetății Târgoviște între echipele cartierelor din municipiu. ”Cupa Chindia” este o manifestare sportivă organizată de Primăria Municipiului Târgoviște și coordonată de prof. Adi Baicu, consilier primar.

Fotbal la Complexul Turistic de Natație Târgoviște

Imagini de la debutul competiției:

Pentru datele oficiale prezentate mai jos se cuvine să mulțumim jurnalistului Mihai Costin, implicat direct în desfășurarea competiției. Află rezultatele primei zile:

Grupa A

Cartierul CFR – Cartierul Laminorului 2-5

Au marcat: Adelin Dimovici, Darius Gogu / Cătălin Oprea 2, Remuz Ezaru, Ionuț Andrieș, Alexandru Pantazi

CFR: Adelin Dimovici, Adrian Borș, Ionuț Preda, Cristian Olteanu, Daniel Radu, Marius Gogu, Filian Gogu, Daniel Matei, Cătălin Manea, Gabriel Preda.

Laminorului: Rafael Ciobanu, Marian Buzatu, Cătălin Oprea, Răzvan Dinu, Cătălin Dinu, Remus Ezaru, Ionuț Andrieș, Eduard Enescu, Alexandru Pantazi, Ionuț Cioabă.

 

Cartierul Micro XI – Cartierul Micro II 1-5

Au marcat: Franț Ion / Moise Diaconescu 2, Alexandru Clipea, Florin Zidaru, Teodor Voinea

Micro 11: Alexandru Maghiran, Laurențiu Dumitru, Franț Ion, Ion Chițu, Alexandru Iancu, Andrei Tănase, Denis Rotaru.

Micro 2: Vlad Stanciu, Alexandru Clipea, Mihai Scarlat, Florin Zidaru, Moise Diaconescu, Teodor Voinea, Victor Iancu.

Clasament

1. Micro II                    1          1          0          0          5-1       3

2. Laminorului             1          1          0          0          5-2       3

3. CFR                        1          0          0          1          2-5       0

4. Micro XI                  1          0          0          1          1-5       0

Meciurile următoare, miercuri, 6 septembrie: CFR – Micro 11 (ora 18.00, terenul 1), Laminorului – Micro 2 (ora 18.00, terenul 2) CFR – Micro 2 (ora 19.30, terenul 1), Laminorului – Micro 11 (ora 19.30, terenul 2).

 

Grupa B

Cartierul Micro IV – Cartierul Matei Voievod (Sârbi) 3-8

Au marcat: Andrei Radu, Cosmin Filip, Ștefan Grigorescu / Vicențiu Ghinea 5, Răzvan Gheorghe 2, Ștefan Niță

Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Antonio Sava, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Alexandru Teofil, Ștefan Grigorescu.

Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Florin Bănescu, Andrei Matei.

 

Cartierul Prepeleac – Cartierul Micro VI 3-1

Au marcat: Sorin Sofia 2, Robert Marcu / Alin Moiceanu

Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Alberto Gheorghe, Sorin Sofia.

Micro 6: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, Alin Moiceanu, George Apostolache, Alexandru Varga, Alexandru Albu, Cosmin Geneș, Gheorghe Sandu, Georgian Constantinescu.

 

Clasament

1. Sârbi            1          1          0          0          8-3       3

2. Prepeleac    1          1          0          0          3-1       3

3. Micro VI       1          0          0          1          1-3       0

4. Micro IV       1          0          0          1          3-8       0

Meciurile următoare, miercuri, 6 septembrie: Micro 4 – Prepeleac (ora 18.45, terenul 1), Sârbi – Micro 6 (ora 18.45, terenul 2), Micro 4 – Micro 6 (ora 20.15, terenul 1), Sârbi – Prepeleac (ora 20.15, terenul 2).

Au arbitrat: Denisa Comănoiu, Cristian Catană, Costinel Neagu, Mihai Motan.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  
comments

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.

OFICIAL MEDIA

Cursuri formare profesionala, calificare, perfectionare

OFICIAL MEDIA

Totul despre lume, totul despre tine – cine esti, ce vrei, ce faci!

ROMANIA CULTURAL

OFICIAL MEDIA

Info Targoviste Complex

Pentru un corp sanatos